Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz ile İftar Buluşması Gerçekleştirilmiştir.

       Ramazan ayı münasebetiyle Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürlüğü ve İzmir Valiliği işbirliğinde, Şehit Aileleri ve Gazilerimiz onuruna düzenlediğimiz iftar yemeği 08 Haziran 2018 tarihinde Balçova Termal Otel’de gerçekleştirilmiştir.   
      Düzenlenen iftar yemeğine; İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ, Ege Ordusu Ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah RECEP, Ak Parti İzmir Milletvekili Necip KALKAN Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Cemal KADIOĞLU, Güney Deniz Saha Komutanı Tümamiral Aydın ŞİRİN, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa DOĞRU, Üniversite rektörleri, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hasan KOÇYİĞİT, İl Emniyet Müdürü Hüseyin AŞKIN, Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü Nesim TANĞLAY, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Vekili Kd. Alb. Mete ÇAĞLAR, şehit gazi dernekleri ve  şehitlerimizin değerli aileleri ve gazilerimiz katılmıştır.
      Programın açılış konuşmasını yapan İzmir Valisi Sayın Erol AYILDIZ; değerli şehit ailelerine ve gazilerimize hitaben konuşarak vatan için yaptıkları fedakârlığın asla bir karşılığının olamayacağını ifade etmiştir. Mübarek Ramazan ayının Ülkemize ve İslam âlemine hayır ve bereket getirmesini dileyen Vali Ayyıldız, birliğimizin, beraberliğimizin sağlayıcısı ve teminatı Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd etti. Milletimizin gönlünün ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin her kurumunun kapılarının Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize sonuna kadar açık olduğunu belirtmiş, “Bizler şehit ailelerinin ve yakınlarının, şehitlerimizin bizlere birer emaneti olduğunu asla unutmayacağız. Rahatınızı ve huzurunuzu sağlamak için her zaman sizin yanınızda, sizlerle birlik ve beraberlik içinde olacağız” demiştir.
      Açılış konuşmasının ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Gökmen şehit aileleri ve gazilerimiz adına İzmir Valisi Erol AYYILDIZ’a çiçek takdim etmiştir.
Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından okunan ezan ile iftar yemeğine geçilmiştir. Tasavvuf müziği eşliğinde gerçekleşen yemek, il müftüsü Recep Şükrü Balkan'ın yaptığı duâ ile sonlanmıştır.Sonraki Sayfa: İl Müdürlüğümüz Tarafından Koruyucu Ailelerimiz Onuruna İftar Yemeği Düzenlenmiştir.

Önceki Sayfa : İl Müdürümüzün Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı