Kıbrıs Barış Hareketi Gazilerimize Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Verildi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevdi edilen Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına gösterdikleri feragat, fedakârlık ve kahramanlıklarının nişanesi olarak, barış harekâtına katılan toplamda 266 gazimize Vali Ayyıldız ve Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ile madalya ve beratlarını takdim etti.  Törende, Vali Ayyıldız kahraman gazilerimize göstermiş oldukları üstün cesaret ve fedakârlıklardan dolayı şükran ve minnet duygularını iletti. 

Sabancı Kültür Merkezi’ndeki törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Burhan Suat Çaplayan, Hava Pilot Tuğgeneral Rafet Dalkıran, Deniz Komutanlığı Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral İbrahim Özdem Koçer, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başkonsolosu İpal Enmin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın,  mülki, idari, adli ve askeri erkân, şehit ve gazi dernekleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, gazilerimizin değerli aileleri katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, berat kararının okunması ile devam etti. 

Vali Ayyıldız, “Kahraman Gazilerimize Bir Kez Daha Göstermiş Oldukları Üstün Cesaret Ve Fedakârlıklardan Dolayı Şükran Ve Minnetlerimi Sunuyorum”

Törende konuşan Vali Ayyıldız,  Bu çıkartma ve zafer neticesinde Kıbrıs Türlerinin yaşamış olduğu 11 yıllık zulmü ve katliamı sonlandırarak şehit olmak için gözünü kırpmadan mücadelede eden ancak şehitliğin nasip olmadan yaşayan şehitler olarak siz değerli gazilerimize de şükran ve minnetlerimi sunuyorum.  Bu kapsamda; Bakanlığımızdan gelen listeler dâhilinde, Kıbrıs Türklerinin can güvenlikleri ile hak ve hürriyetlerini canları pahasına korumuş olan siz değerli gazilerimize madalyalarını bizzat takdim etmenin gururunu yaşıyoruz. Devlet Övünç Madalyası Törenimizi onurlandıran Sayın konuklarımıza en içten duygularımla sevgi ve saygılarımı sunuyor ve kahraman gazilerimize bir kez daha göstermiş oldukları üstün cesaret ve fedakârlıklardan dolayı şükran ve minnetlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

Tören madalyaların takdimi ve çekilen toplu fotoğraflarla son buldu. 
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “Babalar Günü” Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : 17. Olağan "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Kurulu Toplantısı” Gerçekleştirildi