''Kamu Sivil Toplum Kuruluşu (STK) İşbirliği Projesi" Kapsamında 20 Pilot İlde Gerçekleştirilecek Sivil Toplum Günleri'nin 4'üncüsü İzmir'de Gerçekleşmiştir.

İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığınca yürütülen ''Kamu Sivil Toplum Kuruluşu (STK) İşbirliği Projesi" kapsamında 20 pilot ilde gerçekleştirilecek Sivil Toplum Günleri'nin 4'üncüsü İzmir'de gerçekleşmiştir.

Etkinlikte, kamu sektörü ile sivil toplum arasındaki iş birliktelikleri değerlendirilmişiş birliğinin önündeki engeller ve engelleri aşmak için çözüm önerileri sunmak ve iyi uygulama örneklerini paylaşmak üzere sivil toplum ve kamu sektörünün temsilcilerinden oluşan bir Panel gerçekleştirilmiştir.

Panelde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nesim TANGLAY, İl Sosyal Etüt Proje Müdürü̈ Hatice Suna BİNA, İzmir Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadele Derneği Başkanı Burhanettin KANSIZOĞLU, Katip Celebi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Araştırma Görevlisi Ali KÖSTEPEN konuşmacı olarak katılmışlar kamu sektörü ile sivil toplum arasındaki iş birlikteliklerini değerlendirmişlerdir.

Panelde konuşmacı olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY “Kamu-STK İşbirliği Projesinin” önemine değinerek bu proje ile sosyal politika alanında faaliyet gösteren STK'ların kapasitesinin artacağını bu kapsamda kamu-STK işbirliğini güçlendirerek çok daha güçlü bir toplum ve daha güçlü bir Türkiye olarak büyük hedeflere ulaşacağımıza inandığını dile getirmiştir.


 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın "30 Ağustos Zafer Bayramı" Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : Koruyucu Aile Programının Yeni Durağı Eski Foça’ydı.