İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı

 Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün geleceğimizi kucaklayan çocuklarımıza armağan ettiği ve dünyada çocuklara armağan edilen ilk ve tek bayram olan “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nın 99. yıldönümünü milletçe büyük bir gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

 

Her toplum, çocuklarına sahip çıkmak, onların en iyi biçimde yetişmelerini sağlamak zorundadır. Hiçbir olumsuzluk, hiçbir sorun çocukların, yaşama sevincini azaltmamalıdır. Çocuklar sevgiyle büyüyen çiçeklerdir. Gülen yüzler, sevinç içerisinde parlayan gözler, her zaman sevgiye gereksinim duyan sıcacık yürekler, aslında toplumun ortak umudunu yansıtmaktadır.

 
        Milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarımız, sevgili çocuklarımızın, sevgi dolu kalpleri, gülen gözleriyle ve azimleriyle ülkemizi yarınlara güvenle taşıyacaklarına olan inancımız tamdır. Bu inançla çıktığımız yolda çocuklarımızın özgür düşünceli, kendi başına karar verebilen, sorgulayan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirilmeleri ortak hedefimizdir.

Yarınlarımız olarak gördüğümüz sizler;  ülkemizin huzuru, refahı ve gelişmesi için, azim ve kararlılıkla sorumluluklarınızı yerine getirecek, her daim çalışıp yaşadığımız bu cennet ülkeyi  güzel günlere taşıyacak, bilimin yol göstericiliğinden ayrılmadan gelişime  önemli katkılar sağlayacak, imkan ve ruha sahipsiniz. Cumhuriyet’imizin temellerinin atıldığı bu değerli günü  “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” olarak kutlamak ülkemiz için bir gurur vesilesidir. Sizlere armağan edilen bu değerli gün,  duyulan güvenin ve sevginin bir göstergesidir.


           En değerli varlıklarımız olduğunuzun bilinciyle, dünyada bir örneği daha bulunmayan bu anlamlı ve özel günü sizlere armağan eden başta büyük lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e,  aziz şehitlerimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Varlığınız ile hayatımıza neşe katan siz değerli çocuklarımızın da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

 

 

Nesim TANĞLAY
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İzmir İl Müdürü


Sonraki Sayfa: 2 Nisan“Dünya Otizm Farkındalık Günü” Yürüyüşü Gerçekleştirilmiştir.

Önceki Sayfa : Çocuk Koruma Kanunu İzmir İl Koordinasyon Kurulu 53. Toplantısı Gerçekleştirildi