İl Müdürümüzün Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

           

         Bayramlar; manevi kıymetlerinin yanı sıra insanları birbirine aynı duygu ve düşüncelerle yaklaştırarak milletçe birlik ve beraberliğimizi perçinlediğimiz, yüreklerimizdeki sevginin, barışın ve kardeşliğin büyüyerek yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularımızı pekiştiren en özel günlerdir.
          Geride bıraktığımız ramazan ayının içimizde güçlendirdiği maneviyat ile paylaşımın, yardımlaşmanın ve yardıma muhtaç durumda olanlara el uzatmanın, iftar sofralarımızı paylaşmanın önemini bir kez daha yaşamış olduk. 
           Ramazan ayının nihayetinde kucaklaştığımız Ramazan Bayramı vesilesiyle bu özel günün ruhuna uygun bir şekilde, tüm küskünlüklerimizi ve kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak büyüklerimizin ellerinden öpmek, ailelerimizi, sevdiklerimizi ziyaret etmek, küçüklerimizi sevindirmek, yoksullara, kimsesizlere, yetim ve öksüzlere kucak açmak millet olarak ortak sorumluluğumuzdadır. Milletimizin köklü tarihi ve eşsiz kültürüyle tanışan çocuklarımız sayesinde de unutulmaya yüz tutan gelenek ve göreneklerimiz, nesilden nesile aktarılarak yüzyıllar boyunca yaşayacaktır.
       Bu duygu ve düşünceler içerisinde, Türk milletinin, bütün İslam aleminin Ramazan Bayramı'nı kutluyor, bayramın tüm insanlığa dostluk, barış ve kardeşlik getirmesini temenni ediyor, herkese sağlık ve esenlikler diliyorum.
           

Nesim TANĞLAY
Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz ile İftar Buluşması Gerçekleştirilmiştir.

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “Babalar Günü” Kutlama Mesajı