İl Müdürümüzün 8 Mart "Dünya Kadınlar Günü" Mesajı

       

      Doğumdan ölüme kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan,  hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden; Hakkı ödenemeyecek olan kadınlarımızın hayatın her alanında daha etkin rol alması, hak ettiği değeri görmesi ve yaşamımızda daha fazla söz sahibi olması için toplumun her ferdine görev düşmektedir.
 
    Kadınlarımız, bir toplumun yapısını güçlendirip, şekillendiren, aile birliğinin en önemli unsuru olan özverinin ve sevginin kaynağı olmuşlardır. Şefkat ve fedakârlık, sevgi ve sağduyu timsali olan kadınlarımız; ailemizin temel taşı, hayatlarımızın en önemli aktörleridir.

    Kalkınmış ve gelişmiş bir toplum hedefi için kadınlarımızla omuz omuza vererek zorlukları göğüslemeli, onlara güvenle yaşayabilecekleri, üretime, eğitime kısacası hayatın her alanına katkı sağlayacakları bir dünya sağlamalıyız. Unutmamalıyız ki bir toplum kadınına ne kadar çok değer verirse, o toplum o kadar sağlıklı olur. Bizler bugüne kadar kadınlara yönelik her türlü şiddetin, ayrımcılığın ve istismarın karşısında olduğumuz gibi bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.

    Bu duygu ve düşüncelerle, kadınların özgürlük ve eşitlik mücadelesi açısından, çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Nesim TANĞLAY
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İzmir İl Müdürü


Sonraki Sayfa: 2019 Koruyucu Aile Buluşması Gerçekleştirilmiştir

Önceki Sayfa : Kurumsal Bakım Alanında Çalışan Hemşirelerimize Yaşlılara Yönelik Olumlu Tutum Geliştirme Eğitimi Verilmiştir.