İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nın 100. yıldönümünü hep birlikte yaşamanın mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisinde bulunuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün Türk Milletinin kurtuluşu ve vatanın bölünmez bütünlüğü için 19 Mayıs 1919`da başlattığı hareketle, milletimizin sönmek üzere olan umutları canlanmış ve sonsuza kadar yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.

Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.

Sevgili gençler; geleceğin güçlü Türkiye’sinin sizlerin omuzlarında yükseleceğinden şüphemiz yoktur. Bu gayeyle size armağan edilen emanete sahip çıkmak, onu sonsuza dek korumak ve gelecek nesillere aktarmak; tarih boyunca esareti değil özgürlüğü benimsemiş olan milletimizin özellikle de siz gençlerimizin en büyük görevidir
Bizlere düşen ise ihtiyacınız olan imkanları yaratmak, sizlerin yanında yürüyerek destek olmaktır. Bizler; bu yolda ülkemizin umudu ve göz bebeği olan siz gençlerimizin yanında olmaktan her zaman gurur duyduk ve gurur duymaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyorum.

                                                                                                                                                                                               

Nesim TANĞLAY
İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü


Sonraki Sayfa: 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Etkinliklerle Başlamıştır

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “Babalar Günü” Kutlama Mesajı