İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “Babalar Günü” Kutlama Mesajı

Millet olarak sevgi, saygı, dayanışma gibi yüce değerleri içinde barındıran, güçlü bağlar ile kenetlenmiş aile yapımız, bizi biz yapan değerlerin başında gelmektedir. Hayatımızın her anında varlıklarıyla bizlere güven aşılayan babalarımız sevgi ve fedakârlık sembolü olarak da bu güçlü yapının temelini oluşturmaktadır.
 
Güven ve sorumluluk duygularının en güzel örneklerini sergileyen babalarımız; sonsuz sevgi ve özveriyle aynı zamanda bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eden ilk öğreticilerimiz olmaktadır. Çocuklarını güvenli bir geleceğe hazırlamak için hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, onları yaşama hazırlayan, onlara her zaman destek olan ve ailesinin mutluluğunu  kendi mutluluğu sayan babalar vazgeçilmez değerimiz, hayat zenginliğimizdir.
 
Var olduğumuz andan itibaren karşılıksız emeğin, şefkatin tükenmez kaynağı olan babalarımız aile içerisinde üstlendikleri görev ve sorumluluklar ile her zorlukta gölgesine sığınabileceğimiz bir ulu çınar gibidir. Onlar, evlatlarının doğduğu ilk andan başlayarak onları her tehlikeden korumak ve geleceğe güvenle hazırlamak için gerektiğinde kendi mutluluklarını geri planda bırakmaktan asla çekinmezler. Çınar ağacı gibi ailesine kol kanat geren babaların istediği tek şey hatırlanmak, çocuklarını her an yanlarında görebilmektir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; yaşamımızın her anında varlıklarıyla bizlere güç veren, başta bin bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını, aziz vatanımızın bekası için feda eden şehit babaları olmak üzere, tüm babaların ‘Babalar Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 

Nesim TANĞLAY
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İzmir İl Müdürü


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : Kıbrıs Barış Hareketi Gazilerimize Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Verildi.