İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın Gaziler Günü Mesajı 

   Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e 'Gazilik' unvanı ile 'Mareşal' Rütbesinin verilişinin 97. yıl dönümünü ve '19 Eylül Gaziler Günü'nü idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.
  Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, bağımsız, huzurlu ve güvenli bir şekilde yaşamasını sağlamıştır.
  Cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Gaziler Günü vesilesiyle, bu kutsal emanete kararlılıkla sahip çıkarak, kahraman gazilerimize ve aziz şehitlerimize layık olmak ve tüm gücümüzle ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle çalışmalıyız.
   Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.
   Tüm Kahraman Gazilerimizin “Gaziler Günü ”nü en kalbi duygularımızla kutluyor, minnet ve saygıyla anıyoruz.

Nesim TANĞLAY
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İzmir İl Müdürü


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın 9 Eylül İzmir'in Kurtuluşu Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : 19 Eylül Gaziler Günü Düzenlenen Tören İle Kutlandı