İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın Dünya Çocuk Günü Mesajı


1954 yılında Birleşmiş Milletler Örgütü oybirliği ile Ekim ayının ilk pazartesini “Dünya Çocuk Günü” olarak kabul etmiştir. Dünya Çocuk Günü dünya çocukları arasında ortak duygular oluşmasını, ulusların barış içinde yaşama özlemlerinin pekişmesini amaçlar.
Geleceğimizin en güzel varlığı çocuklarımız, yarının büyükleri olarak sorumluluk alacaklardır. Bu bilinçte olan biz yetişkinler ise çocuklarımızı milli ve manevi değerlerimize bağlı, sağlıklı, güçlü, bilgili, becerikli ve evrensel boyutta bir birey olarak yetiştirmekle yükümlüyüz. Dünyanın ve ülkemizin temeli olan çocuk çok iyi eğitilmeli ve yetiştirilmelidir. Gelecekte kendisine, ailesine, yurduna ve tüm insanlığa hayırlı ve yararlı olmalıdır.
Çocuklarımıza daha huzurlu ve barışın egemen olduğu bir dünya sunmak için var gücümüzle çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bu bilinçle, sadece ülkemizde değil dünyanın neresinde olursa olsun çocukların gözyaşlarının dindirilmesi için gayret gösteriyoruz. Yavrularımızın sağlık, eğitim ve kültür alanındaki haklarından en üst seviyede yararlanmaları için gerekli bütün adımları atıyoruz. Tüm kuruluş ve çalışanlarımızla birlikte çocuklarımızı geleceğe güçlü bir şekilde hazırlayabilmek adına çalışıyoruz.                     
Çocuklar yarınlarımızdır. Onları en iyi şekilde yetiştirerek geleceğe hazırlama sorumluluğumuzu yerine getirirken, sevgi ve barış dolu bir dünya miras bırakabilmek temennisiyle ülkemiz ve tüm dünya çocuklarının Dünya Çocuk Gününü kutluyorum.   

 

Nesim TANĞLAY
İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” Mesajı

Önceki Sayfa : BOCCE İLE HAREKETE GEÇİYORUZ PROJESİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR