İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın "30 Ağustos Zafer Bayramı" Kutlama Mesajı
                                                                                               
 

             Türk tarihi zaferlerle doludur. Ama 30 Ağustos 1922'de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı, Türk ulusunun yeniden dirilişidir.

     Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir.
       Milletimiz; bugün olduğu gibi 96 yıl önce de dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın asırlarca bu topraklarda kardeşçe yaşamış; zor zamanlarda da düşman işgalinde de genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle hep birlikte, omuz omuza vererek savaşmış; cesaretini, azim ve kararlılığını, milli birlik ve beraberliğini en zor şartlarda bile kaybetmeden, esaret altına alınamayacağını ispatlamış, 30 Ağustos Zaferiyle hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya kabul ettirmiştir.
      Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan, ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarının ve bütün vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.
 

Nesim TANĞLAY
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İzmir İl Müdürü


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın Kurban Bayramı Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : ''Kamu Sivil Toplum Kuruluşu (STK) İşbirliği Projesi" Kapsamında 20 Pilot İlde Gerçekleştirilecek Sivil Toplum Günleri'nin 4'üncüsü İzmir'de Gerçekleşmiştir.