İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın 19 Mayıs "Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı

                       Bugün, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yıldönümünü kutlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak basarak, milletle birlikte İstiklal mücadelesinin meşalesini yaktığı gündür. O gün yanan İstiklal ve Bağımsızlık Meşalesi'nin alevleri bu gün çok daha güçlü şekilde milleti aydınlatmaktadır. 
                      Sevgili gençler; geleceğin güçlü Türkiyesinin sizlerin omuzlarında yükseleceğinden şüphemiz yoktur. Bu gayeyle size armağan edilen emanete sahip çıkmak, onu sonsuza dek korumak ve gelecek nesillere aktarmak; tarih boyunca esareti değil özgürlüğü benimsemiş olan milletimizin özellikle de siz gençlerimizin en büyük görevidir. Kuşkusuz bu günün önemi temelinde dostluk, barış, sevgi ve kardeşlik duyguları taşıyan spor ile bütünleşmiş olmasıdır.
                     Bizlere düşen ise ihtiyacınız olan imkanları yaratmak, sizlerin yanında yürüyerek destek olmaktır. Bizler; bu yolda ülkemizin umudu ve göz bebeği olan siz gençlerimizin yanında olmaktan her zaman gurur duyduk ve gurur duymaya devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerin nice büyük başarılarıyla taçlanacak ve ebediyen yaşayacaktır.
                    Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı günü gençlerimize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşımızın Şehit ve Gazilerini, isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor, geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyorum.
                                                                                                                                                                                               
                                                                                                                 Nesim TANĞLAY
                                                                                               Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürlüğümüz İle Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Arasında Protokol İmza Töreni Gerçekleştirilmiştir.

Önceki Sayfa : Huzurevlerimizde Kalan Yaşlılarımıza İftar Yemeği Düzenlenmiştir.