İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü” Mesajı


 

Dünden bugüne kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi yarına taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan ve kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yön gösteren kıymetli büyüklerimiz için özel bir anlam ifade eden Yaşlılar Günü’nü kutlamanın heyecan ve mutluluğunu gönülden yaşıyorum.
 
Bakanlığımız, insanımızın değer yargıları arasında var olan yaşlıya sevgi, dayanışma ve saygı yaklaşımını, değişen toplum yapısı içinde ve bilimin ışığında profesyonelce hizmet alanlarına taşıyarak, yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını gayretle sürdürmektedir.  Biz de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü olarak sunduğumuz hizmetin öneminin farkındayız. Öncelikli hedefimiz yaşlı bireylere sunduğumuz hizmetin kalitesini, çeşitliliğini ve verimliliğini arttırmaktır. Yaşlılarımıza hak ettikleri saygı ve sevgiyi göstermek, toplumsal yaşama aktif olarak katılmalarını; sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip, hayattan zevk alarak kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak bizim görevimizdir. Unutmayalım ki hepimiz yarının yaşlılarıyız.

Bu duyguların öncülüğünde tüm büyüklerimizin “1 Ekim Dünya Yaşlılar Gününü kutlar; hayata neşeyle baktıkları, sağlıklı ve huzurlu günler geçirmelerini diler, sevgi ve saygıyla ellerinden öperim.
 

Nesim TANĞLAY
İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü


Sonraki Sayfa: ANKA Temel Personel Eğitimi Düzenlendi

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın Dünya Çocuk Günü Mesajı