İl Müdürlüğümüz Tarafından Koruyucu Ailelerimiz Onuruna İftar Yemeği Düzenlenmiştir.

       Bu yıl 7. düzenlenen Koruyucu Aile iftar yemeğimiz 01 Haziran 2018 tarihinde Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde gerçekleştirilmiştir.
        Etkinliğe; İzmir Valisi Erol AYYILDIZ’ın eşleri Uzm.Dr.Dilek Didem AYYILDIZ Hanımefendi, Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Bedriye Tuçsiper, Vali Yardımcısı Sultan Doğru, Narlıdere Kaymakamı Hayrettin Çiftçi, Buca Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Nesim Tanğlay, Vali Yardımcıları eşleri, Kaymakam Eşleri, ve koruyucu aileler ve çocuklarımız katılmıştır.
Kuran Tilaveti ile başlayan etkinlik İftar yemeğiyle devam etmiştir. Yemek sonunda salon içindeki çocuklarımız keyifli vakit geçirmeleri amacıyla palyaçolar eşliğinde etkinlik alanındaki aktivitelere katılmışlardır.
          400. Koruyucu Ailemiz olan KAHRAMAN Ailesi yaptığı konuşmasında: “Eşim ve ben aldığımız ortak kararla evlat edinmek üzere il müdürlüğümüze müracaat etmiştik. Ancak şu an karşınızda 2 çocuklu bir koruyucu aile olarak bulunmaktayız. Evlat edinme müracaatımızdan vazgeçmemiş olsak da, belki ileride 1 çocuk daha ailemize katılır ve 5 kişilik bir aile olabiliriz. Şu anda o kadar karmaşık ve yoğun duygular yaşıyoruz ki; sanırım anlatmak mümkün değil. Ama emin olduğumuz bir duygumuz var ki o da;  iyi ki koruyucu aile olmuşuz. Biz bir çocuğun sadece karından değil de kalbimizden de doğabileceğini anladık.  Umarım herkes en azından bir çocuğa anne baba sevgisi yaşatabilmek adına koruyucu aile olur.” demiştir.
           İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY yaptığı konuşmasında; “İlimiz koruyucu aile ve aile yanında en çok korunmaya muhtaç çocuğun bakımının yapıldığı iller içinde yıllardır ilk sıralarda yer almaktadır. Halen 359 Koruyucu Aile yanında 400 çocuğumuzun bakımları sağlanmaktadır. Çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu en önemli konu sıcak bir aile ortamında yetişmek, gelişmek ve büyümektir. Koruyucu aile olmayı kabul ederek bunu sağlayan, sevgilerini bir çocuk ile paylaşan, onların hayatına yön veren Koruyucu Ailelerimiz bizim kahramanlarımızdır. Sizler toplumumuz için erdemli ve şefkatli birer örneklerisiniz. Öncelikle İzmir’de Sayın Uzm.Dr.Dilek Didem AYYILDIZ Hanımefendinin koordinatörlüğünde yürütülen Gönül Elçileri Projesi çerçevesinde yapmış oldukları Koruyucu Aile çalışmaları ile sağladıkları destekten dolayı İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ ve eşleri Sayın Uzm.Dr.Dilek Didem AYYILDIZ hanımefendiye teşekkürlerimi sunuyorum. Siz koruyucu ailelerimize de bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ilimizde koruyucu aileliğin yaygınlaştırılmasında, rol model olarak gösterdiğiniz ve göstereceğiniz emek ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.” demiştir.
        Yapılan konuşmaların ardından 400.Koruyucu Aile pastası ile birlikte fotoğraf çekimi ile etkinlik sonlanmıştır.
.

           


           
 


Sonraki Sayfa: Huzurevlerimizde Kalan Yaşlılarımıza İftar Yemeği Düzenlenmiştir.

Önceki Sayfa : Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz ile İftar Buluşması Gerçekleştirilmiştir.