Çocuk Evlerimizde Kalan Çocuklarımız “Anneler Günü”nde Doyasıya Eğlendiler.

               İzmir Valiliği; İl Müdürlüğümüze bağlı Çocuk Evlerimizde kalmakta olan çocuklarımız için 13 Mayıs 2018 tarihinde İzmir Kültürpark Fuar alanında “Anneler Günü” etkinliği gerçekleştirmiştir.
             Etkinliğe; İzmir Valisi Sayın Erol AYYILDIZ’ın eşleri Sayın Uzm. Dr. Dilek Didem AYYILDIZ Hanımefendi, İzmir Vali Yardımcısı Sayın Sultan DOĞRU, Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürü Nesim TANĞLAY ve eşleri, ilimizde görev yapan kaymakamlarımızın eşleri ve kıymetli çocuklarımız katılmıştır.
              İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY yaptığı açıklamasında; kimsesiz çocuklara aile sıcaklığı yaşatmak amacıyla Anneler Gününe özel etkinlik düzenlediklerini belirterek, “Aile Haftası nedeniyle bu yıl birçok etkinlik düzenledik. Bakanlık olarak en büyük sloganımız ‘Biz Türkiye’nin en büyük ailesiyiz’ oldu çünkü himayemizde binlerce kimsesiz çocuk ve o çocuklarla gönüllü olarak ilgilenmek isteyen gönüllü aile bulunuyor. Bugüne kadar düzenlemiş olduğumuz tüm etkinliklerde olduğu gibi bu etkinliğimizde amacımız çocuklarımıza aile sıcaklığını hissettirmek oldu. Yaptığımız her çalışmanın hedefi aile olmanın önem ve değerini tüm kamuoyuna duyurarak kaybolmaya başlamış olan aile değerlerimizin tekrar hayat bulmasını sağlamak.” demiştir.
              Kuruluşlarımızda kalan çocuklarımıza özel düzenlenen etkinlikte; özel pasta, dondurma ve yiyecek ikramında bulunulmuştur. Gün boyunca palyaço eşliğinde çeşitli oyunlar, etkinlikler düzenlenmiş; Lunapark sahibi Ayla Coşkun tarafından çocuklarımıza özel bir hafta boyunca oyuncaklara ücretsiz binebilme imkanı sağlanmıştır.


Sonraki Sayfa: Anneler Gününde Şehit Annelerimizle Bir Araya Geldik.

Önceki Sayfa : İl Müdürlüğümüz İle Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Arasında Protokol İmza Töreni Gerçekleştirilmiştir.