Aile Haftası kapsamında “Dede – Torun El Ele Oyunlarımız Geleceğe” Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Gerçekleştirilmiştir.

           Aile Haftası kapsamında “Dede – Torun El Ele Oyunlarımız Geleceğe” Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi ve Özel Yeşeren Okullarının ortak projesi olarak hayata geçirilmiştir. Proje günümüzün dijital dünyasında yetişmekte olan bu günün çocuklarına büyüklerimizin çocukken oynadığı sokak oyunlarını tanıtmayı, toplumumuzun geçmişi ve geleceğini temsil eden iki kuşağı bir araya getirerek ortak bir kültürel paydada buluşturmayı amaçlamaktadır. Sosyal sorumluluk açısından önem taşıyan şenliğin hayata geçirilmesiyle çocuklarımızın, dedelerinin ve ninelerinin oynadıkları oyunları bizzat kendilerinden öğrenmeleri sağlanarak Anadolu’da oynanan geleneksel çocuk oyunlarının geleceğe taşınması için iki kuşak arasında köprü oluşturulması sağlanmıştır.
            Etkinliğe; Aile ve Sosyal Politikalar İzmir İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir KADIOĞLU, Bornova Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa AKKAYA, ev sahibi olarak Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi Müdürü Başar NACIR, Karşıyaka Çocuk Evleri Müdürü Turgay AKDOĞAN, Özel Yeşeren Okulları İlkokulu ile Karşıyaka Çocuk Evlerinden çocuklarımız katılmıştır.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın "Anneler Günü" Kutlama Mesajı

Önceki Sayfa : Buca Çocuk Destek Merkezimizde “Aile Şenliği” Gerçekleştirilmiştir.