2 Nisan“Dünya Otizm Farkındalık Günü” Yürüyüşü Gerçekleştirilmiştir.

2 Nisan “Dünya Otizm Farkındalık Günü” Yürüyüşü Gerçekleştirilmiştir.

 
2 Nisan “Dünya Otizm Farkındalık Günü” kapsamında otizm spektrum bozukluğu olan bireylerin toplumda fark edilmesi, sorunlarının tartışılması ve çözüme kavuşturması anlamında toplumsal bilinç yaratmak amacıyla Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının öncülüğünde; 81 ilde eşzamanlı olarak sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları, sanatçılarımız, çocuklarımız ve halkın katılımıyla ilimizde farkındalık yürüyüşü gerçekleştirilmiştir.
            Vali Yardımcısı Osman Nuri CANATAN, Konak Kaymakamı Mehmet ERİŞ, İl Müdür Vekili Nadir MAŞALACI, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın İdareci ve personellerinin katıldığı yürüyüş, Cumhuriyet Meydanından Konak Saat Kulesindeki etkinlik alanına devam etmiştir.
           Etkinlikte konuşan İl Müdür Vekili Nadir MAŞALACI: ““Otizm Ulusal Eylem Planını kapsamında farkındalık çalışmaları gerçekleştirilmektedir” Bugün toplumun farklı kesimden insanlarla birlikte, çocuklarımız, sanatçılarımız, derneklerimiz ve kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte bir yürüyüş gerçekleştirdik. Amacımız otizm konusunda bir farkındalık yaratmak, kamuoyunun bu anlamda duyarlılığını artırmaktır. Sloganımızda olduğu gibi “otizmi fark et, kabul et, bizimle yürü” mesajını tüm İzmir halkına vermek istiyoruz.” demiştir.
           Yürüyüş Konak Meydanında son bulurken, etkinliklere sanatçılar eşliğinde devam edilmiştir. Kamuoyunun dikkatini otizme çekmek amacıyla çocuklarımız ve protokol üyeleri mavi balonları gökyüzüne uçurmuşlardır.  
 


Sonraki Sayfa: 2 Nisan 2019 Salı Günü Saat 10:30'da Cumhuriyet Meydanından Saat Kulesine Kadar Olan Yürüyüşümüze Bekliyoruz.

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" Mesajı