Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirilmiştir

Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleştirilmiştir.

          Gösterdikleri üstün sorumluluk ve görev anlayışı içinde  feragat ve fedakârlık, başarı ve yararlılık dolu çalışmaları ile Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ederek, şehit olanların ailelerine ve kahraman gazilerimize Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından tevdi edilen “Devlet Övünç Madalyası Rozet ve Beratı” tevcih töreni 06 Mayıs 2019 tarihinde Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.

            Törene İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, MHP İzmir Milletvekili Taner Osmanoğlu, CHP İzmir Milletvekili Atilla Serter, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Güney Deniz Saha Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Kd. Alb. Mete Çağlar, mülki, idari, adli ve askeri erkân, şehit ve gazi dernekleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz katılmıştır.

             Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, video gösterimi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tevcihi ile sunulan beratın okunması ile devam etmiştir.
           
             Törende konuşan Vali Ayyıldız, İzmir Valisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımız adına 14 şehit yakını ve 7 gazi olmak üzere 21 kişiye Devlet Övünç Madalyasını takdim edeceğini belirten Vali Ayyıldız, “ Huzurlarınızda bir kez daha vurgulamak isterim ki; Türk Milleti olarak; Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak; vatan ve millet uğruna şehitlik ve gazilik mertebesine yükselmiş evlatlarımızı asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Canlarının bir parçası olan evlatlarını kaybetmiş olmalarına rağmen “Vatan Sağ Olsun” diyen şehit ve gazilerimizin aileleri, yakınları her zaman bu Milletin baş tacı olacaktır. Evladınızın, yakınlarınızın mukaddes anısına sunulan bu övünç madalyasını gururla taşıyınız. ”diye konuşmuştur.
 
 
       Şehitlerimizin ve Gazilerimizin özgeçmişlerinin okunmasıyla gurur ve hüznün bir arada yaşandığı törende,  Vali AYYILDIZ’ın Şehitlerimizin kanuni temsilcilerine ve Gazilerimize Övünç Madalyası Rozet ve Beratlarını takdim etmelerinin ardından tüm Protokol Üyelerinin, Şehit Ailelerinin, Kahraman Gazilerimiz ve ailelerinin de içinde bulunduğu fotoğraf çekimiyle tören sonlanmıştır.
 
 
 

Nesim TANĞLAY
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü

 


Sonraki Sayfa: Çocuk Koruma Kanunu İzmir İl Koordinasyon Kurulu 53. Toplantısı Gerçekleştirildi

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “10 Mayıs Dünya Psikologlar Günü" Mesajı