19 Eylül Gaziler Günü Düzenlenen Tören İle Kutlandı

Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın bizlere vatan kılınmasında gösterdikleri ulvi mücadelelerle yaşayan şehit saydığımız gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören ile kutlandı.
 
Düzenlenen törene, İzmir Valisi Erol Ayyıldız yanı sıra, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, sivil toplum ve mesleki kuruluş temsilcileri, şehit aileleri, gaziler çok sayıda davetli katıldı.
 
Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na İzmir Valisi Erol Ayyıldız tarafından konulan çelenk ile başlayan törende sırasıyla, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Sayın Abdullah Recep, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Türkiye Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulleri, Gazi, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği, Şehit Polis Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Tüm Emniyet Teşkilatı Mensupları Derneği çelenk bıraktı. Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde şanlı bayrağımızın göndere çekilmesi ile devam etti.
  
Ege Ordusu Komutanlığı Bölge Bandosu’nun konseri ile devam eden tören, Vali Ayyıldız ve protokolün gazilerimizle çekildikleri hatıra fotoğrafı ile son buldu.
 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın Gaziler Günü Mesajı

Önceki Sayfa : 19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla Gazilerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenlendi