19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla Gazilerimiz Onuruna Yemek Programı Düzenlendi

İzmir Valiliğince ve İl Müdürlüğümüzce 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle gazilerimiz onuruna yemek verildi. Düzenlenen geceye İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Abdullah Recep, MHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, askeri ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda davetli katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti başlayan gecede İl Müftü Yardımcısı Ramazan Coşkun şehitlerimiz için dua okudu.
 
Gaziler gününü en içten duyguları ile kutlayan Vali Ayyıldız, yaptığı konuşmasında; Ecdadımızdan miras kalan hasletlere sahip çıktıklarını, bu duygularla şehitlerimize ve gazilerimize vefa borçlarının olduklarını, milletin birlik ve beraberliğine yönelik tehditlere karşı mücadele ile ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak adına yapılan çalışmaların, şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcunun gereği olduğunu ifade etti.
 
Düzenlenen yemek, gazi derneklerinin Vali Ayyıldız’a çiçek takdim etmesi ve çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.
 


Sonraki Sayfa: 19 Eylül Gaziler Günü Düzenlenen Tören İle Kutlandı

Önceki Sayfa : Çocuk Koruma Kanunu 51. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Düzenlendi.