15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 3. Sene-i Devriyesinde Şehit Yakınları ve Gazilerimizle Bir Araya Geldik

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı çerçevesinde hain darbe girişiminin milletçe bozguna uğratılmasının 3. Sene-i devriyesinde Vali Ayyıldız, kıymetli şehit yakınlarını ve gazilerimizi ağırladık.       

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesileyle; şehitlerimizin emaneti olan değerli ailelerini ve gazilerimizle bir araya gelen Vali Ayyıldız, birlik ve beraberliğimizin ilelebet devam etmesi devletimizin de sonsuza dek baki kalması dua ve temennisi ile, milleti uğruna daha nice canlar verecek bu uğurda kanlarını her an akıtmaya hazır olan bir milletle tek yürek beraber olduklarının bilincinde ve şuurunda olduklarını ifade etti. 
Düzenlenen programa, İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın yanı sıra, Ege Ordusu Ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Güney Deniz Saha Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, üniversite rektörleri, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Kd. Alb. Mete Çağlar, İl Müdürümüz Nesim Tanğlay şehit gazi dernekleri ve  şehitlerimizin değerli aileleri ve gazilerimiz katıldı.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz onuruna verilen yemek, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Balçova Yeşil Camii imam hatibi Ahmet Yüksel tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ ın okuduğu dua ile devam etti. 
           
Programda değerli şehit ailelerine ve gazilerimize hitaben konuşan Vali Ayyıldız, Türk Milletinin birlik ve beraberliğini korumaya yönelik gayret ve çabalarının her zaman her yerde en üst seviyede olduğunu belirtti. Ülkenin son yıllardaki sağladığı başarı ve ilerlemelerin 15 Temmuz ihanetini gerçekleştiren şer odaklarını rahatsız ettiğini söyleyen Vali Ayyıldız, “Şer odakları şunu çok iyi bilmeleri gerekir ki bu millet şehit ve gazileriyle, kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla her zaman güçlü bir millet olmayı bilmiş ve her kötülük karşısında dimdik ayakta duran yarına daha güçlü bakan bir millet olmuştur”. dedi.         


Vali Ayyıldız, 15 Temmuz Şehitleri dahil tüm şehitlerimizin milletin kalbindeki en mümtaz yerinde olduklarını, onların, kıymetli hatıralarının da müreffeh bir gelecek yolundaki milletin kutlu yürüyüşüne güç kattıklarını söyledi.          

Konuşmanın ardından, Türkiye Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi Başkanı Mehmet Gökmen şehit aileleri ve gazilerimiz adına Vali Ayyıldız’a çiçek takdim etmesiyle program son buldu. 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Önceki Sayfa : Çocuk Koruma Kanunu İzmir İl Koordinasyon Kurulu 54. Toplantısı Gerçekleştirildi