10-16 Mayıs Engelliler Haftası Etkinliklerle Başlamıştır

 

10-16 Mayıs “Engelliler Haftası” açılışı; 10 Mayıs 2019 tarihinde Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Çelenk Koyma Töreniyle gerçekleştirilmiştir.
Törene; İzmir Vali Yardımcısı Sultan DOĞRU, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Aysel ÖZKAN, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  İzmir İl Müdürü Nesim TANĞLAY, Engelli Derneklerinin temsilcileri, Özel Bakım Merkezlerinin temsilcileri, engelli vatandaşlarımız ve çocuklarımız katılmıştır.
Atatürk büstüne çelenk takdiminin ardından gerçekleştirilen saygı duruşu ve istiklal marşı ile tören sonlanmıştır.
 
Tören sonrasında, Ayşe Sevinç Solmaz Engelli Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki çocuklarımız İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ı makamında ziyaret etmişlerdir.

14 Mayıs 2019 tarihinde Zübeyde Hanım Huzurevi YBRM dart turnuvası düzenlenmiştir. Sponsor desteği ile gerçekleştirilen dart turnuvası İzmir' de faaliyet gösteren Özel Engelli Bakım Merkezlerinden hizmet alan engellilerimizin katılımı işe gerçekleştirilmiş olup katılan kuruluşlara sertifikaları ve dereceye giren engellilerimize kupaları ve hediyeleri takdim edilmiştir.

16 Mayıs 2019 tarihinde, Bornova Nevvar Salih İşgören Huzurevi YBRM Müdürlüğünün ev sahipliğinde bocce şenliği düzenlenmiştir. İzmir' de faaliyet gösteren Özel Engelli Bakım Merkezlerinin katılımı ile gerçekleştirilen şenlikte engellilerimizin bocce ile tanışması sağlanmıştır. Açık havada ve çim alanda bocce oynayan engellilerimizden gelen istek ile bakım merkezlerimiz birbirleri arasında maçlar yapmıştır ve huzurevi müdürlüğünün sponsorluğunda dereceye girenlere hediyeleri takdim edilmiştir. Huzurevi müdürlüğümüzün ikramları ve müzik eğlence desteği ile etkinliğe katılan tüm engellilerimizin güzel bir gün geçirdiği, diğer bakım merkezleri arasında etkileşimin daha ileriye gittiği gözlemlenmiştir.
 

.


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY'ın Anneler Günü Mesajı

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Nesim TANĞLAY’ın “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" Kutlama Mesajı